Destek/Randevu +90 212 908 0020

bilgi@ofxsistem.com
© 2021 Ofx Sistem
Alt Başlıklar

Finans yönetimi kendine özgü dinamikleri gereği hata toleransı sıfır olan süreçlere sahiptir.Uyumsoft ERP finans yönetimi ve muhasebe uygulamalarıyla pazarın mevzuatsal gereksinimlerine hızlı yanıt verebilir ve size özel iş modelleri ile işletmenizin gelecekteki teknolojik ve ekonomik zorluklara karşı gelişmesini sağlayabilirsiniz.
Uyumsoft ERP, stratejik planlamadan günlük işlemlere, bütçe planlamadan yatırım yönetimine, risk analizinden dönüşüm entegrasyonuna, benzetim senaryolarından hassas finansal yönetim modellerine kadar bir çok fonksiyonla hızlı, kolay ve esnek bir yapıyla kapsamlı iş yönetim sahip olabilirsiniz.

 

Depo Yönetimi

Depo Yönetimi Sistemleri; işletmeye ait üretim ve hizmetlere ait operasyonlarda kullanılan malların kabul, stoklama ve sevk hareketlerinin kontrolünü kapsar.

Uyumsoft Depo Yönetimi, depo operasyonlarındaki ürün ve malların girişinden çıkışına kadar süren tüm toplama, tedarik, yerleştirme süreçlerinin ve ürün, lokasyon, miktar, birim ve sipariş kombinasyonların dijital olarak yönetilmesini, birimlere ait iletişim kalitesini ve hızı artırmayı sağlayan bir çözümdür.

Uyumsoft Depo Yönetimi; kontrollü malzeme giriş işlemleri, kalite kontrol, mal kabul, elleçleme, adresleme, barkodlanması, depolanması, yerleştirme, depolar arası transfer, raf transferleri, kontrollü sevkiyat için toplama, lot, seri, FIFO, kritik stok kontrolleri ve iade ürün yönetiminin en doğru ve en hızlı izlenebilirliğini sağlamaktadır.

Uyumsoft Depo Yönetiminin Faydaları:

 • Depo ve üretim giriş çıkışlarını sayımlarla kontrol altına alarak süreçleri hızlandırır.
 • Stok miktar takibini doğru ve güvenilir olarak yönetilmesini destekler.
 • El terminali barkod ve RFID bağlantıları ile iş gücü ve zaman maliyetlerinde tasarruf sağlar.
 • Depo operasyonlarının optimize ederek ürünlerinizin ve depolarınızın izlenebilirliğini artırır.
 • Ürünün tüm hareketlerini takip ederek atıl envanterini azaltarak reel stoklama kapasitesinin artmasını sağlar.
 • Sevkiyat işlemlerini hızlandırarak üretim ve müşteriye ulaşım hızınızı artırır.
 • Gelişmiş raf yönetimi yapısı ile toplama işlemlerini hızlandırır.
 • Sistemde belirlenen risk hata kontrolleri ile kullanıcıya uyarı vererek kontrolü sağlar.
 • Tüm işlemleri kayıt altında tutarak kâğıtsız operasyon yapılmasını sağlar.

Uyumsoft Depo Yönetimi Modülleri

Depo yönetimi çözümü ile stok kartı, depo, istasyon, ambalaj tipi ve barkod tanımlayabilir; depo açma, kapama işlemlerini kolayca yapabilirsiniz.
Malzemelerin ürün/raf/koli bazında envanter dökümü ile yönetildiği ve dinamik depo yönetimi sağlayan çözümlerine ek olarak operatör terminal kullanıcısı, kalite kontrol, lokasyon takibi, son kullanım tarihi takibi, rezervasyon, geriye dönük izleme, ihtiyaç analizi, sisteme aktarma gibi çok sayıda fonksiyonel özelliği bir arada kullanarak güçlü raporlama yapısı ile işlemlerinizi kolayca izleyebileceksiniz.

Mal Kabul İşlemleri

Tedarikçilerden gelen ürünlerin depo ve şubelerdeki alış irsaliyeleri, el terminalleri ile mal kabul işlemlerinden geçirilerek devamlı olarak adet, ürün ve cari doğrulaması yaparak anlık stok durumunu görüntüleyebilirsiniz. Seri ve özellik üzerinden kayıt işlemleri yapabilir ve stok hareketlerini online ve offline olarak takip edebilirsiniz.

 • Teklif Yönetimi
 • Onay İşlemleri
 • Sipariş işlemleri
 • Satın Alma İşlemleri
 • e-İrsaliye İşlemleri
 • Ambar Giriş Fiş İşlemleri
 • Kabul Alanı
 • Raf Hareketleri
 • Barkod Yönetimi
 • El Terminalleri

Sayım İşlemleri

Sahada bulunan stoklarınızı ve depoda bulunan stoklarınızı seçenekli stok ve seri bazlı sayım yöntemleri ile sayımdan geçirebilirsiniz. Barkodu olmayan ürünleriniz için isim ve özellikten arama seçenekleri ile işleriniz kolaylaştıran sistem üzerinden toplu ve hızlı sayım işlemlerini online ve offline yapabilir ve miktar değişikliği işlemlerini anlık olarak yapabilirsiniz.

Raf Yönetimi

Raf giriş işlemlerinde gelen ürün kabul etiketleme, terminale iş emri gönderme, terminal ile okutup rafa yerleştirme ve raf transfer işlemlerini kolayca yapabilirsiniz. Sevk için siparişe göre depoda ürün toplama işlemlerini yapabilir ve raf hareketini raporlayabilirsiniz.

Depolar Arası Transfer ve İç Hareketler

Depolar arası transfer, üretime çıkış, üretimden giriş, üretimden iade gibi transfer işlemlerini sistem üzerinden kolayca sürdürebilirsiniz. Bunu talep formlarıyla eşzamanlı olarak isterseniz transfer kayıt işlemleriyle yapabilirsiniz. Farklı şubelerdeki depolar arası transfer işlemlerini, seri bazlı stok transfer işlemlerini online ve offline olarak yapabilir ve transferlerinizi anlık olarak kontrol edebilirsiniz.

Barkod ve Etiketleme
Seçilen ürüne barkod ve etiketleme işlemi yapabilir ve aynı zamanda Bluetooth ile etiket çıktılarını alabilirsiniz. Yeni oluşturulan seri ve lotlara toplu olarak otomatik etiket işlemi oluşturabilir ve karekod okumalarını gerçekleştirebilirsiniz.

Mal Çıkış İşlemleri

Müşterinin sipariş ettiği ürünleri barkodu ile tarayıp kolayca sisteme giriş yapıp; adet, ürün ve carileri denetimini barkod sistemleri üzerinden tam zamanlı olarak takip edip manuel ya da otomatik olarak el terminalinden kolayca irsaliye düzenleyebilirsiniz. Mal çıkışını seri bazlı stok ve miktar kontrolü yaparak yükleme emri bazında irsaliye kontrollü sevk işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

 • Satış Siparişi
 • Mal Hazırlama Süreçleri
 • Sevk İşlemleri
 • Seri Lot Parti Takip
 • Yükleme Emrine Göre Mal Toplama
 • Mal Toplamada Reçete Desteği ve Anlık Üretim Kaydı
 • Müşteri Siparişine Bağlı Satış İrsaliyesi
 • Sipariş Bağlantısız Satış İrsaliyesi
 • Ambar Çıkış Fiş İşlemleri

Üretim Sonu Kayıt İşlemleri

Mobil uygulama üzerinden seri lot bazında üretim sonu kayıt işlemleri yapabilir, mamul bileşen miktarlarının çıkış işlemlerini ve üretim sonu işlemlerinizi online ve offline olarak takip edebilirsiniz.

Malzeme İhtiyaç Planlaması, Kurumsal Kaynak Planlamada işletmelerin verimliliğini etkileyen en başta gelen konulardan biri olarak ele alıyoruz. Bu nedenle malzeme yönetimini ihtiyaç belirlemeden dağıtıma kadar bütünleşik bir süreç olarak hizmetinize sunuyoruz.

Uyumsoft ERP ile tüketim ve üretim esaslı malzeme ihtiyaçlarınızı optimal süre, maliyet, yer açısından esnek olarak planlayabilir ve lojistik, depolama, stok ve dağıtım süreçlerinizin verimliliğini artırabilirsiniz.

Artan müşteri beklentilerini karşılamak işletmelerin üzerindeki baskıyı arttırıyor.Tedarik ağlarını talep planlamasından envanter yönetimine her aşamasıyla anlık olarak takip etmek zorunlu hale geliyor.

Satınalma Yönetimi 

Uyumsoft ERP Tedarik Zinciri Çözümleri ile malzeme, bilgi ve para akışını miktar, zaman ve fiyat açısından çok yönlü izleyecek; satış ve depo yönetimi süreçlerinizle entegre yöneterek ve tedarikçi performansını etkin şekilde her aşamasını takip ederek hizmet kalitesi ve müşterilerinin memnuniyeti açısından rakiplerinize fark atacaksınız.

Satış Yönetimi 

Uyumsoft ERP Satış Yönetimi ile ekipleriniz satış performansını ve saha refleksini artıracak çözümlerle tekliften kasaya müşteri yönetiminin her aşamasını hızlı ve kolayca yönetebilir.

Uyumsoft Mobil Satış Uygulaması ile geleneksel satış yöntemlerinin ötesine geçerek üretimden bayiye, sahadan ofise entegre bir yapı ile her yerde ve her cihazdan müşteriye temas eden bir satış yönetimine sahip olabilirsiniz.

Üretim Yönetimi 

 

Global ölçekte başarılı bir üretim, planlamadan proje yönetimine, süreç yönetiminden tedarik zincirine tüm süreçlerin gerçek zamanlı izlenebilir olması ile mümkündür.

Uyumsoft ERP Üretim Yönetimi çözümleri, MES, MRP vb.. birçok çözümle entegre çalışarak stok ve siparişe göre farklı üretim süreçlerinizi optimize etmenizi sağlar.

Peki, Üretim Yönetimi nedir? Nasıl yapılır? Ne gibi faydalar sağlar? Tüm bunların cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Ürün Ağacı Tanımları

Uyumsoft ERP ile ürünlerinizi üretirken gerekli olan hammadde, yarı mamul ve mamullerinizi, ilgili malzemelerin kullanım ve fire miktarlarını, yapılacak operasyonlar ve operasyon rotalarını da dahil edecek şekilde dilediğiniz seviyede ürün ağaçlarını oluşturabilirsiniz. Ayrıca esnek ürün ağacı yapısı sayesinde bir ürünle alakalı birden çok ürün ağacı alternatifi oluşturabilir, set ürün ve varyant tanımlamaları gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca Uyumsoft Konfigüratör ile birlikte üretim tipinize bağlı olarak ETO (Engineered To Order) ya da MTO (Made To Order) tipi ürünleriniz için konfigüratör özelliği ile otomatik olarak ürün ağaçlarını oluşturabilirsiniz.

Üretim Planlama

 

Uyumsoft ERP Üretim Planlama fonksiyonu, siparişlerinizin terminlerine ve ürün ağaçlarında belirtilen operasyon sürelerine göre iş emri önerilerinizi oluşturur, bu önerilere göre makinelerinize kapasite yüklemelerini gerçekleştirir. Sistem, kapasite aşımları ve darboğazlar konusunda planlama kullanıcılarınızı önceden uyararak muhtemel termin sarkmalarının ve müşteri memnuniyetsizliklerinin önüne geçer. Ayrıca kapasite planlarında darboğazları ortadan kaldırarak iş emirlerini sabitleyebilir, sabitlenen iş emirlerine göre Malzeme İhtiyaç Planlamalarınızı tekrardan düzenleyebilirsiniz.

Rota Yönetimi

Ürün ağaçları ile birlikte bir ürünü üretmede takip edilecek işlem ve işlem sıraları ile ilgili talimatları gerçekleştirecek bölümlere iletmede kullanılan akış diyagramı sayesinde, operasyon akışlarının tasarlanmasını gerçekleştirebilirsiniz.

 

İş İstasyonu & Operasyon Tanımları

 

Ürün ağaçları ile birlikte, işletmenizin üretim süreci içindeki makinelerinizi ve bu makinelerde gerçekleştirilen çeşitli üretim aşamalarını tanımlayabilirsiniz. Bu sayede Üretim ve Malzeme İhtiyaç Planlamasını gerçekleştirirken daha doğru veri setleri üzerinde hareket edebilir, müşterilerinize bu doğrultuda daha doğru terminler sunabilirsiniz.

Maliyet Muhasebesi

Uyumsoft ERP içerisinde farklı aşamalarda farklı maliyet analizleri gerçekleştirebilirsiniz.

Uyumsoft ERP Standart (ilk) Maliyetlendirme fonksiyonu ile ürün ağacı, rota ve istatistiksel birim maliyetlerini kullanarak aktivite tabanlı ön maliyetlerinizi hesaplayabilir, ürününüzün tasarımdan satışa kadar süren ürün geliştirme sürecinde maliyet analizlerinizi oluşturabilirsiniz.

Uyumsoft ERP Safha Bazlı Maliyetlendirme fonksiyonu ile ürünlerinizin üretimi sırasında belirli bir safhadaki maliyetlerini çıkartabilir, ilk maliyetlendirme planları ile karşılaştırmalarını gerçekleştirerek, safha bazlı maliyet analizlerinizi çıkartabilirsiniz.

Uyumsoft ERP Fiili Maliyetlendirme fonksiyonu ile standart maliyetlendirmede çıkan maliyet analiz sonuçları ile gerçekleşen fiili maliyetlerinizi detaylı olarak karşılaştırabilir, bu sayede standart maliyet parametrelerinizde gerekli düzenlemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Fason Takibi

 

Uyumsoft ERP Fason Takibi ile üretiminin bir kısmı ya da tamamı dışarıda yapılan ürünlerinizin stok transfer ve fason operasyon süreçlerini sistem üzerinden yönetebilir, böylece ürünlerinizin üretim süreçlerinin tamamını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Mobil Üretim Uygulamaları

Uyumsoft ERP Mobil Üretim fonksiyonları sayesinde, üretim alanında iş emirlerinin başlangıç ve bitiş takiplerini yapabilir, üretimi yapan personel, iş istasyonu vb.. bilgilerin sistem üzerinde kayıt edilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca duruş sebepleri, tekrar edilecek operasyonlar, tamamlanan iş emri üretim miktarları, operasyon duruş sebepleri gibi başlıkları takip ederek, üretim alanınızda gerçekleşen tüm işlemleri anlık olarak izleyebilirsiniz.

 

Kalite Kontrol

 

Üretim ve Stok Yönetimi temelinde giriş (irsaliye), süreç (iş emri) ve final kalite kontrollerinizi sistem üzerinde gerçekleştirebilir, her bir ham madde, yarı mamul ve mamulünüz için farklı kalite kontrol özellikleri ve ölçüm değerlerini Uyumsoft ERP üzerinde kayıt altına alabilirsiniz.

KVKK İşlemleri

 

MASKELEME

 • UyumERP ile  KVKK kapsamında gerçek bilgiyi maskeleyerek tutabilirsiniz.
 • UyumERP  maskeleme özelliği sayesinde 3.kişilere veriniz maskeleyerek gönderilebilir.
 • UyumERP  maskeleme özelliği ile kategori ve uygulama bazlı maskeleme yapabilirsiniz.
 • UYUMERP KVKK işlemleri kapsamında anonimleştirme yapabilirsiniz. (Anonimleştirme;”Kişisel verilerin, başka verilerle eşleştirilerek dahi hiçbir surette kimliği belirli veya belirlenebilir bir gerçek kişiyle ilişkilendirilemeyecek hâle getirilmesini”)

LOG YÖNETİMİ

Log yönetimi ile tüm cihazlardan (Mobil,tablet,destop) tüm kullanıcıların yapmış olduğu işlemlerin log larını saklayıp, izlenebilir.

Yetki İzleme:

 • uyumERP ile ERP kullanıcıları ve yöneticileri, grup ve kişi olarak yetki tanımlanıp, yetkiye göre yönetebilirsiniz.
 • Maskeleme yetkisi olan yönetici tarafından maskelenen ve yetkilendirmesi yapılan alanların, kullanıcı yönetimi ile atanan veya yetki verilen kullanıcılar tarafından maskelenen bilgiye erişim yapılabilir.
 • UyumERP KVKK İşlemleri entegrasyonu sayesinde kullanıcı yönetimini IP kısıtlaması getirebilir, yetki verdiğiniz IP dışında erişim yasağı getirebilirsiniz.
 • Grup ve Kişi bazında yetki verebilirsiniz.

PROJE YÖNETİMİ

Proje Yönetimi; sponsorlar, yöneticiler ve uzmanlar gibi işleyişine dahil olan tüm taraflar açısından detaylı ve karmaşık bir süreçtir.

Proje yazıldıktan sonra en zor yönetilen konu, organizasyon ve planlama yapılmasıdır.

Projelerde farklı konularda birçok farklı yazılım ve uygulamalar kullanılmakta, ancak bu araçların farklı yapılarda olması sebebiyle verilerin konsolidasyonu ve bu veriler üzerinden karara alma hızının düşmesine neden olmaktadır.

Uyumsoft Proje Yönetimi ile tüm işlemlerinizi bir arada yönetmenizi sağlayacak projeleri, hızla başlatmak ve kolayca yürütmek için hazır iş planları, şablonlar, takvim, planlama çizelgeleri gibi birçok çözümü hizmetinize sunuyoruz.

Bu sayede günlük iş takibi, hafta planlama, görev dağılımı, kaynakların yeniden tahsisi gibi birçok konuyu kolayca çözebileceksiniz.

Farklı cihazlarda, her yerden erişime imkan tanıyan alt yapımız sayesinde proje sponsorları, proje yöneticisi ve ekiplerin aynı anda verilere ulaşabileceği ve eyleme geçebileceği verimli çalışma imkanına sahip olacaksınız.

Basit bir tasarımı ve parametrik yapısı ile büyük projeler için ve operasyonel takip yapılan kısa süreli ve basit projeler içinde uygun olan proje yönetimi programımız sayesinde işlerinizi kolayca yönetebileceksiniz.

Ayrıca mobil kullanım olanağı sayesinde etkin proje ekibi arası iletişim imkanı veren programımız tam entegre olduğu mali yapılarla anlık işlem eşlemesi yaparak ikinci veri kaydı ve transfer konularında İş yükünüzü sıfıra indirecektir.

 

Proje Yönetimi Yazılımının bazı özellikleri;

 • Proje Yönetimi alt yapısı web tabanlı olarak çalışmakta olduğundan online işlem yapılabilmektedir.
 • Çoklu proje desteği sayesinde aynı anda birçok kullanıcı farklı yetkilerle projeleri yürütebilmektedir.
 • Farklı proje aşamaları, iş akışları ve rol tanımlamaları yapılabilmektedir.
 • Rol/yetki ilişkileri tanımlanarak esnek ve detaylı yetki yönetimi sağlanmaktadır.
 • Projeye ait değişiklikler, iş güncellemelerinden bildirim/uyarı sistemleri ile takip edilebilmektedir.
 • Yapılan proje, proje aktiviteleri, proje grupları ve proje takımı, rol ve kişi bazında izlenebilmektedir.
 • Projelere ait bilgi ve belgeler gibi ortak içeriklerin yönetimi ve dosya paylaşımı yapılabilmektedir.
 • Başarı düzeylerinin incelenmesi ve raporlaması için geniş bir rapor havuzu bulunmaktadır.
 • Farklı ürün ve uygulamalarla özel entegrasyon çalışmaları yapılabilmektedir.

Bütçe Yönetimi

 

Küresel ve yerel rekabetin fiyatlara ve kar marjlarına olumsuz etkilerini minimize etmek için kurumsal kaynaklara ait ihtiyaçları, senaryo analizleriyle en verimli şekilde öngörmek ve planlamak kaçınılmazdır. Etkin bir bütçe yönetimi; şirketin stratejik kararları, amaçları ve politikalarının belirlenmesinde, mali/finansal durumların değerlendirilmesinde önemli rol oynar.

Uyumsoft ERP Bütçe Yönetim Modülü ile gelecek dönemle ilgili planlanan faaliyetlerin; satış, üretim ve satın alma faaliyetlerinin parasal ve sayısal olarak tanımlanması, planlanması ve yönetilmesine yardımcı olacak yol gösterici çözümler sunuyoruz.

Uyumsoft’un çok yönlü bütçe yönetimi çözümü ile bütçeyi belirlemenin ötesinde farklı senaryolara uyarlayabilecek, yarını öngörebilecek ve birim bazında maliyetleri anlık olarak izleyebileceksiniz.

Genel Bütçe Yönetimi

Uyumsoft ERP Bütçe Yönetimi fonksiyonu sayesinde, işletmenizin gelecek vizyonuna uygun bir bütçe oluşturarak stratejik, operasyonel ve finansal planların tamamını tek bir havuzda yönetebilirsiniz.

Yetkilendirmeler düzeyinde paylaşılabilir yapısı sayesinde, ilgili kişiler bütçelerinize istedikleri zamanistedikleri yerden erişebilirler.

Uyumsoft ERP Bütçe Yönetimi fonksiyonu içerisinde sınırsız sayıda bütçe ve finansal senaryo oluşturabilir, oluşturulan bütçeleri versiyonlayabilir, şirketinizin iş ortamında yaşanan değişikliklere göre ihtiyaç duydukları zaman revizyonlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Tüm sistemle entegre yapısı sayesinde, planlanan ve gerçekleşen tutarlar daima güncel tutularak işletmenizi gerçek zamanlı olarak yönetmenize imkan sağlar. Ayrıca yöneticilerinize özel tasarlanmış ekranlar sayesinde, yöneticilerin bilmeleri gereken her türlü veriye, özet ve bütünsel halde ulaşmalarını ve böylece departmanlarındaki fotoğrafı daha net görmelerine olanak tanır.

Uyumsoft ERP Bütçe yönetimi içerisinde farklı iş kollarına özel bütçeler de oluşturabilir; yatırım bütçesi, satın alma bütçesi, üretim bütçesi, satış bütçesi, insan kaynakları bütçesi gibi departman bazlı bütçelerin yönetimini sağlayabilirsiniz.

Ek Bütçe Talep ve Onay Yönetimi

 

Ek Bütçe Talep ve Onay Yönetimi sayesinde bütçelerinizde oluşabilecek ek bütçe taleplerini onay mekanizmaları ile entegre ederek bütçe kalemlerinde yapılan ek ödenek ve aktarma gibi işlemlerin yapılmasını sağlayabilir, sürecin şeffaf şekilde yönetilmesini mümkün kılabilirsiniz.

 

Dış Ticaret Yönetimi

 

Gümrük İşlemleri Yönetimi

Gümrük İşlemleri Yönetimi ile ihracat ve ithalat işlemleri altında yapılan tüm gümrük işlemlerinin takibini sağlayabilir, anlık olarak gümrüğe dayalı süreç ve işlemlerinizi detaylı olarak raporlayabilirsiniz.

 

İhracat İşlemleri

 

İhracat İşlemleri; tekliften siparişe, çeki listesinden sevk irsaliyesine, proforma faturadan esas faturaya dek uzanan süreçte ihracat operasyonuna ait tüm belgeleri, ilgili ihracat operasyonuna ait dosyanın altında toplayarak, her türlü operasyonu tek ekrandan kolayca yönetebilmenizi sağlar.

İthalat İşlemleri

İthalat İşlemleri ile ithalata ait tüm belgeleri tasnif edebilir, baştan sona tüm ithalat basamaklarını dosya, teklif, sipariş, gümrük ve fatura bazında tek ekranda işleyerek kolayca yapabilirsiniz. Masraf dağıtım işlemleri, mal ağırlığı ve miktarı gibi farklı katsayılar ile dağıtabilirsiniz.

Kalite Yönetimi Çözümleri

 

Uyumsoft ERP Kalite Yönetimi çözümü ile üretimde kontrolden, işletmenin her aşamasında iyileştirmeye dayalı çözümler geliştiriyouz.

Çözümlerimiz sayesinde binlerce işlemin güvenlik ve denetimine dayalı, izlenip kontrol altında tutulan süreçlere sahip olacaksınız.

Kalite Kontrol Yönetimi

Uyumsoft ERP içerisinde bulunan Kalite Yönetimi ile, işletmenizin tüm süreçlerinde, kurumsal ve global standartları oluşturabilir, ürün, hizmet ve operasyonlarınızda standardizasyon sağlayarak, denetim mekanizmanızı çalıştırabilirsiniz.

Doküman Yönetimi

 

Kalite süreçleri içerisindeki tüm dokümanlarınızı Uyumsoft ERP veritabanında saklayabilir, sistem üzerinde kalite el kitabınızı oluşturabilirsiniz. Oluşturulan kalite standartları ile ilgili revizyon takiplerinizi gerçekleştirebilir, dokümanları yayına alıp yayından kaldırabilir ya da geçerlilik tarihlerini belirleyebilirsiniz.

Uyumsoft ERP dağıtım listesi fonksiyonu sayesinde herhangi bir belge ya da süreçte gerçekleşen değişiklikler ile ilgili tüm kullanıcılara bilgilendirme maili yönlendirebilir, bu sayede kurumsal standartların uygulanmasını kolaylaştırabilirsiniz.

İstatiksel Proses Kontrol

Uyumsoft ERP İstatistiksel Proses Kontrol (SPC – Statistical Process Control) fonksiyonu ile kontrol planlarınızı, kontrol noktalarınızı, ekipmanlarınızı, hata tanımlarınızı sistem içerisinde kayıt altına alarak, kalite kontrol muayenelerinizi gerçekleştirebilir, oluşan veri havuzu ile alakalı iş süreçlerinizin istatistiki kontrollerini gerçekleştirebilirsiniz.

 

İstatiksel Proses Kontrol Grafiksel Analiz

 

Uyumsoft ERP sistemi ile İstatistiksel Proses Kontrol muayene raporları sonucunda oluşan veri havuzlarını kontrol grafiklerine aktarabilir, yapılacak analizlerinizi görsel hale getirebilir, bu sayede proseslerin davranış analizlerinin daha kolay yorumlanmasını sağlayabilirsiniz.

Tedarikçi Değerlendirme

Uyumsoft ERP sistemi kalite yönetimi ile tedarikçilerinizin hizmet kalitelerini takip edebilir, belirlenen farklı parametrelere göre kalite değerlendirmelerini gerçekleştirebilirsiniz. Tedarikçilerinizin kalite belgelerini sistemde kayıt altına alabilir, onaylı tedarikçi listelerinizi oluşturabilirsiniz.

Tedarikçi hata bildirim formları ile tedarikçinize açılan hata bildirimlerini sistem üzerinde takip edebilir, tedarikçi değerlendirme ve denetleme formu ile belirli periyotlarda tedarikçi ziyaretleri planlayabilir ve yapılan denetimlerinize ait değerlendirme ve puanlamalarınızı Uyumsoft ERP’de kayıt altına alarak, tedarikçinizde görülen eksiklikler için aksiyon planları oluşturabilirsiniz.

Ayrıca satın alma, siparişleriniz ve depo yönetiminiz ile entegre olarak, tedarikçinizin termine uygunluk, miktara uygunluk, kaliteye uygunluk vb.. performanslarını kayıt altına alabilir, sisteme girilen veriler doğrultusunda tedarikçi performans raporlarınızı oluşturabilirsiniz.

 

DÖF Takibi

 

Uyumsoft ERP Kalite Yönetimi sistemi kapsamında, firmada uygulanmakta olan bütün süreç ve faaliyetlerde ortaya çıkan uygunsuzlukların tekrarını önlemek, uygunsuzluğa neden olan kaynakların tespit edilerek alınacak faaliyetleri planlamak, takip ve talep etmek, alınan faaliyetlerin izlenmesi ve sonuçlarının takip edilmesi için ilgili yöntem, sorumluluk ve yetkileri sistem üzerinden tanımlayabilir, iş atamaları ve iş süreçlerinin takibini sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kalibrasyon Takibi

Uyumsoft ERP ile üretim süreçlerinizde ve işletmenizin diğer alanlarında kullanılan ölçüm cihazları ile alakalı kalibrasyonların, sistem üzerinden takibini yapabilirsiniz. Ayrıca ilgili kalibrasyon planlarını sisteme dahil ederek, kalibrasyon tarihlerinden önce sistemin kullanıcıları uyarmasını sağlayabilirsiniz.

Uyarı ve Onay Yönetimi

Uyarı ve Onay Yönetimi ile kalite süreçlerinde sisteme dahil edilen tüm parametreler ile ilgili uyarı ve onay mekanizmaları tanımlayabilir, gerçekleştirilen operasyonun içeriğine göre kabul, şartlı kabul ve ret gibi hem stok transfer, hem üretim, hem de sevkiyatı ilgilendiren adımlar ile alakalı detaylı süreç takibi gerçekleştirebilirsiniz.